השתלת שיניים בזאלית

 
 

השתלת שיניים בזאלית -לחיוך מושלם

 


 

חסרים לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלת שיניים בזאלית היא הפתרון המושלם בשבילכם!

לפרטים נוספים על השתלת שיניים בזאלית התייעצו חינם עם הרופאים שלנו או ע״י מילוי פרטים באתר.ואו פשוט חייגו אלינו
072-2645217
 
 
 

צור עמנו קשר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

השתלת שיניים בזאלית

 

 
השתלת שיניים בזאלית (Basal implants) היא מערכת השתלות מהמתקדמות בעולם המשתמשת בחלק הבסיסי של הלסת לאחיזה ועיגון שתלי שיניים. שתלים בזאליים עשויים ממתכת טיטניום המעוצבת באופן מיוחד כך שהם יתאימו לאזורי העצם הבסיסית (קליפת העצם). בסיס העצם מהווה משטח איכותי וחזק לאחיזת השתלים הייחודיים והמתקדמים האלה. עצם זו אינה נוטה להיספג או להזדהם, היא צפופה מאוד, קליפתית ומאפשרת תמיכה טובה לשתלים. עצם זו ממוקמת מתחת לעצם הספוגית.
השיניים הטבעיות ממוקמות בחלקים פחות צפופים של עצם הלסת הנקרא העצם הספוגית, עצם זו נספגת עם הזמן באופן הדרגתי ובעיקר במקומות שחסרות בהן שיניים (לאחר עקירה) או מסיבות גנטיות ומחלה.

 
 

יתרונות ההשתלה הבזאלית

 

 
משתמשים בשתלים בזאליים כתחליף לשן הטבעית. המטרה העיקרית, של השתלה בזאלית למטופל (שכוללת החדרת שתל לדוגמה: שתל פטריגואידי שמוחדר לטוברוסיטי), היא מבנה קבוע שיכול להכיל עד 16 שיניים בכל לסת כתחליף לשיניים שאבדו כתוצאה מעקירתן. ההשתלה הבזאלית נחשבת לחלופה הטובה ביותר לאנשים שסובלים מחוסר עצם ולכן היא גם מכונה (השתלת שיניים למחוסרי עצם) שכן היא אינה מצריכה השתלת עצם כפי שנהוג לבצע לפני שמשתילים שתלים סטנדרטיים.

עם שתלים בזאליים השיניים הקבועות,(כתרי חרסינה ו/או בר מתכת), מקובעות על שתל הטיטניום בתוך 72 שעות לאחר ההשתלה בתהליך שמכונה ״העמסה מידית״ ובכך נחסך זמן המתנה ממושך של (בין חצי שנה לשנה וחצי של החלמה!) וכסף רב. בנוסף, לאחר השתלה בזאלית אין צורך בניתוח נוסף (חשיפת השתלים וקיבוע כיפות מרפא) וגם השימוש בכתרים זמניים הינו לימים בודדים.

יתרון משמעותי נוסף של השתלה בזאלית למחוסרי עצם הוא העובדה שהיא מתבצעת בהצלחה גם בקרב מעשנים וחולי סוכרת וגם אצל אנשים הסובלים ממחלות חניכיים כרוניות חמורות והרסניות.

יתרונות נוספים של השתלת שיניים בזאלית הם: השתל כולל את הבורג עם היַרְכָּה כמקשה אחת, ההליך נחשב למינימום פולשני וטראומטי, עצם בסיס חזקה ותומכת ולכן היא מהווה פתרון טוב למחוסרי עצם, אחוז הצלחה ההשתלה בזאלית הינו (98%) ונטייה מועטה לזיהום.

 

היסטוריה והתפתחות השתלים בזאליים?

 

 
שתלים בזאליים התפתחו והשתפרו בכמה שלבים תחילה על ידי רופאי שיניים צרפתיים וגרמנים. השתל הראשון פותח על ידי ד״ר ז׳אן מארק ג׳ולייט בשנת 1972 והדגם אותו הוא פיתח נמצא בשימוש עד היום. באמצע שנות ה- 80 רופא שיניים צרפתי בשם ג׳ררד סקורטסי, שיפר את השתל והוסיף לו מערכת חיתוך.

באמצע שנות ה- 90 קבוצת רופאי שניים ומנתחי לסת מגרמניה פיתחו סוג חדש של שתל עם כלים מתאימים המבוסס על שתלי דיסק שהיוו את הבסיס לשתלי ה-basal osseointegrated) BOI) המודרניים. בשנת 1997 ד״ר Ihde החל לייצר שתלים בזאליים עם בסיס אופקי בצורה של שתלי הדיסק אשר הלכו והשתפרו עם הזמן.

ללוח הבסיס העגול הקודם הוספו קצוות כדי למנוע את סיבובם המוקדם לפני התאחות עם העצם. בשנת 2002 הומצא העיצוב שמנע סדקים בבסיס השתל, וב- 2005 נוספו לשתלים בעלי הבסיס האופקי גם דגמים הכוללים הברגה (הברגה ארוכה שתוכל להגיע עד לעצם הבסיסית).

 

השתלת שיניים בזאלית הלכה למעשה

 

 

הליך מבוצע לרוב תחת הרדמה מקומית אולם במידת הצורך גם בהרדמה כללית ברוב המקרים ללא כאב. הרופא יוצר חלל מתאים בעצם באמצעות קדיחת חור בחניכיים (במקום חתך בשיטה ״הרגילה״) לאחריו הוא רק מניח את השתל בחלק הקשה של העצם ולא בעצם הספוגית. שתלים בזאליים מסוג BCS , KOS
מוברגים אל תוך עצם הלסת (העצם הבזאלית).

בשיקום מלא מניחים בין 8 ל- 12 שתלים על לסת אחת כאשר המספר המדויק נקבע לפי גודל הלסת. בשיטה זו נדרשים ליותר שתלים מאשר בשיטה הרגילה וזאת כדי שהשיניים יהיו יציבות יותר ושאפשר יהיה לקבע את גשר השיניים הזמניות באופן מידי.

לאחר הניתוח נוטלים מטבע של הפה, וכעבור 3 ימים מרכיבים שיניים קבועות.


 

אין לבצע השתלה בזאלית במקרים הבאים:

 

 
במקרה של עצם צרה, מחלת דם, במהלך הריון, כאשר המתרפא סובל מגידול בחלל הפה, לאחר ובזמן שימוש בסמים וביספוספונטים (תרופות לטיפול בדלדול העצם), כאשר המתרפא סובל ממחלת ניוון רקמות שנמשכת זמן ממושך, סוכרת לא מאוזנת, חום ראומטי, (שגרון) חריף, פיגור שכלי, ואם סובלים חלילה וחס מגידול ממאיר. השתלת שיניים בזאלית יכולה להתבצע רק כאשר חסרות 3 שיניים או יותר בשורה עקבית (למעט סוג אחד של שתל בזאלי המיועד לשן בודדת).


 

חשוב לדעת

 

 
חסרות לכם מספר שיניים בלסת? מעוניינים להחזיר את היכולת לאכול ולחייך ללא כל מגבלה? השתלת שיניים בזאלית זה הפתרון בשבילכם!

התייעצו עם הרופאים שלנו חינם או ע״י מילוי פרטים באתר ואו חייגו 072-2645217